П`ятниця, 19.04.2024, 13:52
Взаємодопомога вільних людей, дошка оголошень
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Трудове право [22]
Трудове право
Господарське право [19]
Господарське право
Кримінальне право та суміжні галузі [4]
Цивільне право та суміжні галузі [2]
Адміністративне право [1]
Право соціального забезпечення [7]
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
УБС

Интернет реклама УБС
Головна » Файли » Правові дисціпліни » Господарське право

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ В УКРАЇНІ
[ Викачати з сервера (83.9 Kb) ] 03.02.2011, 17:55

Дипломна (МАГІСТЕРСЬКА) робота «ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ В УКРАЇНІ»

Вступ.......................................................................................................

Розділ I. ПОНЯТТЯ ТА  ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ З

ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ........................................................... 9

1.1 Поняття підприємств з іноземними інвестиціями...............................

1.2. Правове регулювання підприємств з іноземними інвестиціями

в Україні.....................................................................................................

1.2.1. Тенденції та етапи розвитку правового регулювання іноземних інвестицій    

1.2.2. Нормативно-правове регулювання підприємств з іноземними

інвестиціями в Україні.................................................................................................

Висновок до першого розділу..................................................................

Розділ ІІ. Порядок створення, діяльності Та припинення підприємств з іноземними інвестиціями........................................................ 40

2.1. Порядок створення підприємств з іноземними інвестиціями...........

2.2 Основні напрямки діяльності (функціонування) підприємств з іноземними інвестиціями та гарантії їх забезпечення........................................................................

2.2.1 Основні напрямки діяльності підприємств з іноземними інвестиціями

2.2.2. Гарантії забезпечення діяльності підприємств з іноземними інвестиціями      

2.3. Припинення підприємств з іноземними інвестиціями.......................

Висновок до другого розділу...................................................................

Розділ ІІІ. ОСНОВИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ.... 80

3.1. Поняття інвестиційної діяльності.......................................................

3.2. Значення міжнародного режиму прямого іноземного інвестування для вдосконалення діяльності підприємств з іноземними інвестиціями

в України ............................................................................................................

Висновок до третього розділу........................................................................................................................................................................................................................................

ВИСНОВКИ................................................................. 98

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.............................. 102


ВСТУП

 

Актуальність. Протягом десяти останніх років Україна переживає виключно важливий і надзвичайно складний період радикальних реформ. Їх головна мета - вихід країни на магістральний шлях світового розвитку, ліквідація застарілої системи господарювання і управління. За ці роки багато що зроблено для впровадження ринкових механізмів, структурної перебудови економіки, появи конкуренції товаровиробників, розвитку різних форм власності.

Разом з цим реформи привели до падіння валового внутрішнього продукту та зниження життєвого рівня значної частини населення. Це зумовлено багатьма як об'єктивними, так і суб'єктивними причинами. Одна з найсерйозніших - зниження інвестицій у реальний сектор економіки. Недосконалість законодавчої бази інвестицій, відсутність чіткої системи оподаткування, координації дій органів виконавчої влади, регулюють інвестиційний процес, зумовили різке скорочення внутрішніх інвестиційних ресурсів та відтік капіталу за кордон.

За таких умов невідкладними завданнями, які стоять перед Україною на сучасному етапі, є вихід із затяжної економічної кризи, розвиток конкурентоспроможного і високотехнологічного виробництва. Ефективним засобом вирішення цих завдань є залучення іноземних інвестицій, і в першу чергу, сприяння розвитку підприємств з іноземними інвестиціями . Разом з тим, залучення капіталу з-за кордону не має шкодити національним інтересам  і являти собою суцільну продаж національної економіки, а навпаки - реально працювати на підвищення добробуту країни. Такого ефекту можна досягти удосконалюючи правове регулювання іноземного інвестування взагалі, і діяльність підприємств з іноземними інвестиціями зокрема.

Незважаючи на всі вжиті з моменту здобуття незалежності заходи, рівень надходжень в Україну капіталів з-за кордону залишається на досить низькому рівні. Звичайно, є і певні здобутки, однак іноземні інвестиції і до цих пір не відіграють суттєвої ролі у формуванні інвестиційного капіталу більшості галузей промисловості України. Така ситуація свідчить про нагальну необхідність виявлення перешкод, які стримують іноземних інвесторів, вивчення іноземного досвіду і вирішення проблеми залучення іноземних інвестицій у вітчизняну економіку з урахуванням забезпечення та захисту національних інтересів України.

Основною причиною такого становища є несприятливий інвестиційний клімат в країні, який зумовлено не тільки економічним складовим, але головним чином умовами здійснення підприємницької діяльності в Україні, які відлякують інвесторів, як іноземних, так і внутрішніх, змушують йти підприємців в тінь і заохочують відплив внутрішнього капіталу за рубіж .

Однією з найважливіших складових сприятливого інвестиційного клімату є оптимальний правовий режим прямого іноземного інвестування, яке передбачає довгострокову присутність інвестора в країні та можливість контролю і управління бізнесом, основною суттю якого є створення підприємств з іноземними інвестиціями. Для такого режиму інвестування характерні відповідність міжнародним стандартам, забезпечення реального механізму захисту прав іноземних інвесторів та їх майна, наявність ефективної системи державних гарантій, стабільність і прозорість інвестиційного законодавства.

Удосконаленню інвестиційного режиму значною мірою перешкоджають нестабільність вітчизняного інвестиційного законодавства, наявністю в ньому численних прогалин, а також складність процесу вирішення спорів за участю іноземних інвесторів. Позитивним моментом впорядкування діяльності підприємств з іноземними інвестиціями є унормування їх діяльності Господарським кодексом, але для забезпечення належного режиму іноземного інвестування необхідно удосконалювати норми спеціального законодавстві, зокрема, Закону України «Про режими іноземного інвестування », та ін.,  який, у свою чергу, потребує вдосконалення.

Вступивши до Світової організації торгівлі (СОТ) України зробила значний крок до підвищення інвестиційної привабливості, але ще багато потрібно зробити у напрямку адаптації законодавства, в тому числі, у сфері іноземних інвестицій, з нормами ЄС, оскільки подальший розвиток законодавства України про іноземні інвестиції буде значною мірою визначатися необхідністю зближення зі стандартами ЄС.

Науково-теоретичне підґрунтя для виконання дипломної роботи склали загальнотеоретичні наукові праці‚ розробки фахівців у галузі юриспруденції: Б.Б. Самарходжаєва, О. Рижкова, В.Ю. Полатая, В.М. Коссака, Д. Е. Федорчука, О.Р. Кібенка та ін.

Зокрема, теоретичну основу дослідження склали наукові праці правознавців та економістів України (крім уже названих), і країн СНД а саме: А.Г. Богатирьова, М.М. Богуславського, М.М. Вознесенській, Є.Р. Зельдіна, Г.Л. Знам'янського, Д.К. Лабінов, М.М. Лівенцева, А.В. Малько, В.К. Мамутова, В.А. Онищенко, В.Ф. Опришко, Т.В. Шадріна;

Окремим питанням правового регулювання іноземного інвестування та діяльності підприємств з іноземними інвестиціями присвячені деякі наукові праці вчених, що розкривають окремі їх аспекти: В.Б. Авер’янова, Г.В. Атаманчука, О.М. Бандурки, Д.М. Бахраха, Ю.П. Битяка, А.С. Васильєва, О.М. Винника, Р.А. Калюжного, В.К. Колпакова, А.Т. Комзюка, А.Ф. Мельник, А.В. Омельченка, В.Ф. Погорілка, Ю.М. Тодики, Л.А. Савченко, С.В. Черніченка, В.К. Шкарупи та ін.

Отже, відсутність комплексних правових досліджень особливостей юридичної правового регулювання іноземного інвестування та діяльності підприємств з іноземними інвестиціями зумовлює вибір теми  дипломної роботи, яка є новим напрямом творчого пошуку.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами. Дипломна робота магістра виконана відповідно до планів наукових досліджень Феодосійської фінансово-економічної академії,  за комплексною науковою темою кафедри «Правознавство» «Правове регулювання господарської діяльності в Україні».

 

 

Метою роботи є теоретичне дослідження правового статусу підприємств з іноземними інвестиціями та іноземне інвестування  в Україні, і розробка методичних принципів вдосконалення правового регулювання  підприємств з іноземними інвестиціями в Україні.

Для досягнення мети в роботі були поставлені наступні завдання:

Об’єктом дослідження є система суспільних відносин, що склалася у сфері правового регулювання підприємств з іноземними інвестиціями та режиму іноземних інвестицій.

Предметом дослідження є правове регулювання підприємств з іноземними інвестиціями та норми права, які встановлюють інвестиційний режим в Україні.

Методи дослідження. Методологічною основою дипломної роботи є сукупність методів і прийомів наукового пізнання. Для аналізу правового статусу суб’єктів господарювання з іноземним елементом використовувалися засоби методи аналізу та синтезу (підрозділ 1.1); за допомогою історико-правового методу досліджувались тенденції та етапи розвитку відносин у сфері іноземного інвестування та правового регулювання  підприємств з іноземними інвестиціями в Україні (підрозділи 1.2.1). Як загальнонауковий метод використовувався системний підхід (підрозділи 1.2.2, 2.1., 2.2., 2.3.). За допомогою структурно-логічного та порівняльно-правового методів здійснено аналіз міжнародного режиму інвестування для вдосконалення інвестиційного законодавства України (підрозділи 3.2).

Наукова новизна отриманих результатів полягає у тому, що робота являє собою комплексне дослідження особливостей правового статусу підприємств з іноземними інвестиціями в Україні:

Інформаційне забезпечення дослідження включає: законодавчі і нормативні акти з питань правового регулювання режиму іноземних інвестицій, регулювання підприємств з іноземними інвестиціями, матеріали судової практики, центральних органів виконавчої влади і тому подібне, ресурси всесвітньої мережі Інтернет.

Структура дипломної роботи. Робота складається з введення, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел.

  У першому розділі досліджено тенденції та етапи розвитку відносин у сфері іноземного інвестування та правового регулювання  підприємств з іноземними інвестиціями в Україні, визначено поняття підприємства з іноземними інвестиціями в Україні, спільного підприємства, прямих іноземної інвестиції та іноземного інвестора, розкрито їх специфіку.

Другий розділ присвячений дослідженню порядку створення діяльності та припинення підприємств з іноземними інвестиціями. Тут охарактеризовано правовий статус та особливості правового регулювання підприємств з іноземними інвестиціями в Україні, досліджено порядок створення діяльності та припинення підприємств з іноземними інвестиціями в Україні;

          У третьому розділі досліджено зарубіжний досвід правового регулювання інвестиційних процесів, визначено проблеми та напрямки удосконалення законодавства про правове регулювання  підприємств з іноземними інвестиціями в Україні та правовий режим іноземного інвестування, шляхом застосування міжнародного досвіду іноземного інвестування для вдосконалення інвестиційного законодавства України.

                        Список використаних джерел складає 97 найменувань.

Категорія: Господарське право | Додав: Марат
Переглядів: 3372 | Завантажень: 522 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Підтримуємо!
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • КМГО "Взаємодопомога вільних людей"
  • Конвертер валют
    КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
    Курс доллара НБУ курс доллара ПриватБанк курс доллара UniCredit курс доллара Альфа-банк курс доллара ВТБ курс доллара Дельта банк курс доллара Ощадбанк курс доллара Правэкс-Банк курс доллара Райффайзен Банк Аваль курс доллара Укрэксимбанк курс доллара Сбербанк России курс доллара
    КМГО "Взаємодопомога вільних людей" © 2024