Неділя, 28.04.2024, 02:12
Взаємодопомога вільних людей, дошка оголошень
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Загальна психологія [0]
Клінічна психологія [16]
Вікова психологія [3]
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
УБС

Интернет реклама УБС
Головна » Файли » Психологія » Клінічна психологія

Дипломна робота "Патопсихологічне дослідження хворих різного профілю"
08.11.2009, 23:25

ЗМІСТ

 

Вступ……………………………………………………………………………………………………..3

Розділ І. Історико-теоретичні аспекти патопсихологічного дослідження……………………………………………………………………………………7

1.1.                                    Історія становлення патопсихології в вітчизняній науці……………...7

1.2.                                    Особливості та завдання патопсихологічного дослідження………20

1.3.                                    Поняття патопсихологічного синдрому………………………………......…31

Розділ ІІ. Організація патопсихологічного дослідження хворих різного профілю………………………………………………………………………………………..….34

2.1.                                    Методики патопсихології…………………………………………………………...34

2.2.                                    Організація роботи патопсихологічної лабораторії…………………....40

2.3.                                    Принцип патопсихологічного дослідження…………………………….....44

2.4.                                    Проведення патопсихологічного дослідження………………………......47

2.5.                                    Складання висновку за данними патопсихологічного дослідження………………………………………………………………………....…..…51

2.6.                                    Деонтологічний аспект діяльності патопсихолога………………..……54

Розділ ІІІ. Практичне застосування методик патопсихологічного дослідження при роботі з соматичними хворими різного профілю…….......58

3.1.                                    Особливості особи соматичних хворих……………………………………...59

3.2.                                    Рекомендовані методики патопсихологічного дослідження соматичних хворих……………………………………………………………..………61

3.3.                                    Практичне застосування методик патопсихологічного дослідження  на прикладі хворих на ГПМК………………………….……64

3.4.                                    Патопсихологічні дослідження дітей і підлітків…………………...……66

Висновки……………………………………………………………………………….…….73

Список використаної літератури………………………………………………….…..77

Додатки……………………………………………………………………………….………82

 

 

ВСТУП

 

Актуальність дослідження. На підставі висновків фахівців Всесвітнього центру охорони здоров'я (департамент стресових ситуацій), загострення соціально-психологічної напруженості в умовах політичної нестабільності і економічної кризи в країні виводить Україну в світові лідери по кількості психічних розладів, різних форм післястресових психозів і інших форм душевних захворювань. Травмуючими подіями в історії України є і аварія на ЧАЕС, і трагедія на Сквирівському аеродромі в Львові, і розділення нації під час Помаранчевої революції, і, серед останніх, крах поїзда з фосфором і парламентська криза з перевиборами.

У країні, де один катаклізм змінює інший,  де вже нормою стало порушення рівноваги в житті людини на фізичному, фізіологічному, психоемоційному, соціальному і, як наслідок – втрата цілісності свідомості, її фрагментація. Особливо важко доводиться  соціально незахищеним групам населення, зокрема – пенсіонерам, інвалідам, матерям-одинакам, підліткам з малозабезпечених сімей.

Відсутність якісного рівня виховання і освіти, неможливість знайти добре оплачувану роботу, відсутність упевненості в завтрашньому дні, «романтика» злочинного світу, агресивність, хамство та інші негативні чинники сприяють посилюванню стресової ситуації в Україні.

У зв'язку з цим стає актуальним питання про практичну патопсихологічну діяльність, методологію і технології її здійснення. Робота з людьми, у яких існують різного роду розладу психіки, стала складовою частиною діяльності не тільки медичного і практичного психолога, а і фахівців в області професійного відбору, сімейного консультування тощо.

Незнання основних положень патопсихології не тільки знижує ефективність роботи психолога, але і може стати причиною серйозних помилок, котрі можуть заподіяти шкоду особі, яка звернулася за психологічною допомогою. Тому медичному психологу необхідно бути відмінним фахівцем в питаннях патопсихолгії, науки, яка проводить діагностику психічного захворювання на ранніх стадіях.

Всі приведені вище чинники зумовили вибір теми даного дослідження.

Об'єкт дослідження: патопсихологія як розділ медичної психології.

Предмет дослідження: методика патопсихологічного дослідження хворих різного профілю.

Мета дослідження: теоретично обгрунтувати доцільність патопсихологічного дослідження хворих різного прфілю.

Гіпотеза дослідження полягає у тому, що коректний підбір методик і вчасне застосування патопсиходіагностичних досліджень хворих різного профілю сприяє профілактиці психологічних порушень і розладів, визначенню контингенту груп «підвищеного ризику», схильних до певних психічних захворювань.

Завдання дослідження:

·                    Розкрити історико-теоретичні аспекти становлення патопсихології в Україні.

·                    Проаналізувати літературні джерела з проблеми патопсиходіагностики в роботі лікувальних закладів різного профілю.

·                    Зробити психологічний аналіз сучасного стану медичної патопсиходіагностичної системи й теоретичних позицій інноваційних напрямків у клінічній психології.

·                    Обгрунтуваті й описати структуру патопсиходіагностики в  лікувальних заставах з позиції системного підходу.

·                    Виявити організаційно-методичний комплекс патопсихологічних досліджень.

Теоретичну й методологічну основу даного дипломного проекту становлять положення медичної психології про людину як безумовну цінність і пріоритет суспільного розвитку, розроблений у роботах Л.С.Виготського, А.Г.Шмельова. Особово - діяльний підхід, представлений роботами Б.Г.Ананьєва, Е.Сегена, Дж.Кеттела, Е.Крепеліна. Роботи Л.Ф.Бурлачука, С.М.Морозова про об’єктивний та суб’єктивний підхід в патопсиходіагностиці. Віковий аспект в психодіагностиці С.Я.Рубінштейна, Д.О.Корнілова, І.С.Кона, Л.Г.Терлецької. Роботи А.Л.Гройсмана, Л.І.Вассермана, І.Ф.Д'яконова, А.І.Колчева, Б.Д.Карвасарського, А.Є.Лічко, В.Д.Менделєвіча, Н.Д.Лакосіної, Б.В.Овчинникова, Б.В.Зейгарнік про методи патопсихологічної діагностики та корекції в медичній психології.

Для рішення поставлених завдань, мною булиі використані наступні методи дослідження:

- теоретичний аналіз, систематизація, порівняння та узагальнення методологічної, психологічної й медичної наукової літератури по данній проблемі;

- спостереження за патопсиходіагностикою хворих лікувальних закладів різного профілю;

- проведення патопсиходіагностичного дослідження хворих різного профілю за допомогою методик.

Теоретична значимість дослідження полягає в тому, що його результати поглиблюють розуміння сучасних тенденцій розвитку системи медичної психології; дозволяють сформулювати методологічно обгрунтовані положення про будову інтегральної структури патопсиходіагностики в медичній психології; розширюють досвід осмислення теорії й практики інноваційних типів патопсиходіагностики в медичній психології, зокрема патопсиходіагностики хворих лікувальних закладів різного профілю.

Практична значимість дослідження полягає в тому, що основні його положення та, результати дослідження і надані рекомендації можуть бути використані медичними психологами, лікарями для вивчення особливостей психіки хворих різного профілю, особливостей патопсиходіагностичного процесу в  лікувальних заставах різного профілю. Результати дослідження можуть бути включені в курси лекцій по медичній психології.

Вірогідність наукових результатів дослідження визначається теоретичною обгрунтованістю вихідних позицій, багатоаспектним розглядом проблеми, використанням технології системного опису досліджуваного явища, теоретичним і практичним застосуванням комплексу методів й методик дослідження, адекватних його цілям, завданням і внутрішній логіці; експериментальним доказом висунутих припущень.

Структура та обсяг дослідження. Діпломна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків

Категорія: Клінічна психологія | Додав: Марат
Переглядів: 3275 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 2
2 вита  
0
очень интересная тема!...
хотелось бы как-то ее полностью прочитать..
спасибо))

1 Еленка  
0
Дуже добре, мене саме цікавить дана тема!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Підтримуємо!
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • КМГО "Взаємодопомога вільних людей"
  • Конвертер валют
    КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
    Курс доллара НБУ курс доллара ПриватБанк курс доллара UniCredit курс доллара Альфа-банк курс доллара ВТБ курс доллара Дельта банк курс доллара Ощадбанк курс доллара Правэкс-Банк курс доллара Райффайзен Банк Аваль курс доллара Укрэксимбанк курс доллара Сбербанк России курс доллара
    КМГО "Взаємодопомога вільних людей" © 2024