Понеділок, 29.04.2024, 17:44
Взаємодопомога вільних людей, дошка оголошень
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Трудове право [22]
Трудове право
Господарське право [19]
Господарське право
Кримінальне право та суміжні галузі [4]
Цивільне право та суміжні галузі [2]
Адміністративне право [1]
Право соціального забезпечення [7]
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
УБС

Интернет реклама УБС
Головна » Файли » Правові дисціпліни » Трудове право

Дипломна робота «Конституційні гарантії та захист трудових прав в Україні»
09.11.2009, 13:42

З М І С Т

В с т у п.......................................................................................................... 3

РОЗДІЛ 1. Закріплення трудових прав та свобод людини і       

  громадянина в Конституції України та міжнародному    законодавстві............... 7

1.1. Поняття, види, принципи  та класифікація прав і свобод людини та громадянина    7

1.2. Трудові права людини за  міжнародними стандартами та Конституцією України     12

Розділ 2.  Конституційні гарантії та захист трудових прав і  свобод в Україні        21

2.1.   Конституційно - правовий механізм забезпечення реалізації прав i

свобод людини та громадянина ............................................................................ 21

2.2. Зміст трудових прав, закріплених  в законодавстві Україні.................................. 39

2.3. Державні гарантії трудових прав за законодавством України............................... 49

Розділ 3.  Проблеми забезпечення та  гарантій  конституційних прав і свобод людини у сфері раці................................................................................................................... 57

3.1. Проблемні питання застосування  міжнародних норм в національному  законодавстві  у сфері праці.................................................................................................................. 57

3.2. Проблеми процесуального забезпечення  конституційних прав і свобод  у сфері праці.................................................................................................................. 62

3.3. Гарантії трудових прав в Україні: проблеми та шляхи вирішення........................... 72

В и с н о в о к...................................................................................................... 78

Список використаної літератури ........................................................................ 84

 

 

 

В с т у п

Формування уявлень та понять про права людини почалося з найдавніших часів людства. Яскравим свідченням і доказом цього є біблія, яка вже констатувала існуючи нині уявлення про права людини. Саме тут стверджується, що найціннішим з – поміж усього, що створив Бог, є людина, і проголошується головне і невід’ємне  право кожного на життя. Серед інших письмових свідчень становлення і розвитку прав людини можна також назвати давньоєврейські священні книги Танах, які створювалися протягом століть і містять ідеї про цінність і недоторканість людського життя, про рівність людей. Взагалі, кожне століття внесло щось нове у визначення цього поняття або надало людини якісь нові права.

Важливість цього питання не зникла і в наш час, навпаки, стало ще гострішим, бо з розвитком цивілізації та прогресу проблема людини та її прав почала відходити на другий план. Тому юридична наука займається цією проблемою, що свідчить про зростаючи кількість видань, присвяченим правам людини і громадянина, семінарів та конференцій, що відбуваються не тільки на державному, але й на міжнародному рівні, велика кількість науковців, які присвятили проблемі прав людини свої дисертаційні дослідження.

Минуло 50 років від тієї знаменної  для всього світу події, коли 10 грудня 1948 року генеральна асамблея ООН на своїй третій сесії, що відбулася в Парижі, прийняла і проголосила Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави. Загальна декларація прав людини, незважаючи на різні оцінки, відіграла важливу роль у розвитку національного законодавства щодо прав та свобод людини  і громадянина багатьох країн. Конституції ряду з них містили посилання на цей документ або втілювали окремі його положення без посилання на нього.

Декларація мала вплив на формування правової політики щодо забезпечення прав та свобод людини. Її положення містяться в багатьох міжнародних договорах і документах. Так, 1950 р. в Європі прийнято Конвенцію про захист прав і основних свобод людини ( Європейські конвенцію з прав людини). 16 грудня 1966 року Генеральна Асамблея  ОО прийняла два важливих документи щодо прав людини: міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні прав ата Міжнародний пакт про  громадянські і політичні права. Зазначені документи є обов’язковими для всіх держав, що їх ратифікували, в тому числі й для України, а отже, вона повинна їх дотримуватись.

Визначені в цих документах основоположні прав ата свободи людини спрямовані на створення і забезпечення умов для нормальної життєдіяльності особи. Україна не тільки визнала ці документи, а й закріпила головні х новели в Конституції держави. В ній значно розширено права та свободи людини і громадянина, встановлено гарантії їх реалізації.

Встановлення прав і свобод людини і громадянина навіть у нормативно – правовому акті найвищою юридичної сили не є показником їх реальності. Відомо, що і в конституціях держав з тоталітарним режимом правління було проголошено широкі права і свободи, однак вони були лише продикларовані і не можна було сповна користуватися ними в житті. Отже, велике значення має реальне забезпечення прав і свобод людини і громадянина, що однією з найважливіших ознак демократичної, правової держави.

Для гарантування можливості користування всіма правами та свободами людини і громадянина держава повинна забезпечити реалізацію конституційних прав і свобод, створити відповідний механізм і певні гарантії.

Конституція України є тією законодавчою базою, на підставі якої формуються і розвиваються правові норми, що становлять юридичні гарантії трудових прав в Україні. Одним із засобів посилення цих гарантій повинно бути удосконалення  правових норм, які забезпечують реалізацію громадянами основних прав і свобод у сфері праці в умовах сучасних економічних, соціальних, політичних змін в житті суспільства.

У вітчизняній правовій літературі загальним проблемам  конституційних гарантій захисту прав і свобод людини та громадянина зокрема,  прав і свобод у сфері праці  присвячено чимало наукових праць (Андрушко В., Кондратьєва Р., Гориславського К., Єрьоменко В.,Жигалкіна П.І., Жернакова  В., Івашкевича І., Тодики В.С., Лаврінчук І., Лихової С., Мордовець А.С., Орзіх М.П., Орловського О.Я. та ін.), які можуть слугувати гарним науковим фундаментом для подальших досліджень зазначених проблем.

Недостатність теоретичної розробленості, існування значної кількості дискусійних теоретичних і практичних питань щодо юридичної природи видів (способів) гарантування та забезпечення трудових прав,  недостатня ефективність застосування певних видів забезпечення  та гарантування трудових прав  в умовах переходу до ринкової економіки обумовлюють необхідність дослідження  та теоретичної розробки спірних питань забезпечення  зазначених прав в системі діючого законодавства  та актуальність обраної тем дипломної роботи.

Мета  і завдання роботи. Метою дослідження є визначення сутності, значення, змісту та правових основ конституційних гарантій та захисту трудових прав, а також вироблення рекомендацій щодо удосконалення правового регулювання  у цій сфері. Виходячи із поставленої мети, завданнями дослідження є:

1.     визначення поняття,  принципів прав і свобод людини і громадянина;

2.     визначення системи та видів прав і свобод людини та громадянина в Україні;

3.     аналіз  трудових прав людини за міжнародними стандартами та Конституцією України;

4.     характеристика  конституційно – правового механізму забезпечення реалізації прав і свобод людини та громадянина;

5.     визначення  змісту трудових прав за діючим законодавством України;

6.     визначення державних гарантій  трудових прав;

7.     вироблення рекомендацій, спрямованих на удосконалення правового регулювання,  конституційного забезпечення та гарантій трудових прав в Україні.

Об’єктом дослідження виступають суспільні відносини, що виникають  у сфері конституційного забезпечення та реалізації прав і свобод людини та громадянина у сфері прав.

Предмет дослідження становить  Конституція України, система цивільно – правових актів, система нормативно – правових актів у сфері трудового права, що регламентують порядок забезпечення та гарантування прав людини та громадянина у сфері праці.

Відповідно до мети і завдань роботи використано як загальнонаукові методи (діалектичний, системного аналізу, структурно-функціональний, історичний тощо), так і спеціальні (порівняльно-правовий, статистичний, документального аналізу, експертних оцінок та ін.) Нормативну базу дипломної  роботи складають Конституція України, Кодекс законів про працю, міжнародні законодавчі акти закони та інші законодавчі акти України.

У процесі  виконання дипломної роботи використано наукові праці ряду вчених в галузі теорії держави і права, конституційного,  кримінального права, а також публікації публіцистичного характеру в друкованих засобах масової інформації.

Категорія: Трудове право | Додав: Марат
Переглядів: 4255 | Завантажень: 0 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 7
7 Іван  
0
прикольно

6 максим  
0
44444444444444444

5 максим  
0
5555555555

3 Apostoll  
0
а як скачати?

4 xtkjdtr  
0
Усі питання, консультації, щодо роботи за телефоном 066 112 47 80

2 redblode22  
0
++++

1 Анна  
0
отлично

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Підтримуємо!
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • КМГО "Взаємодопомога вільних людей"
  • Конвертер валют
    КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
    Курс доллара НБУ курс доллара ПриватБанк курс доллара UniCredit курс доллара Альфа-банк курс доллара ВТБ курс доллара Дельта банк курс доллара Ощадбанк курс доллара Правэкс-Банк курс доллара Райффайзен Банк Аваль курс доллара Укрэксимбанк курс доллара Сбербанк России курс доллара
    КМГО "Взаємодопомога вільних людей" © 2024