Вівторок, 30.04.2024, 00:31
Взаємодопомога вільних людей, дошка оголошень
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Загальна психологія [0]
Клінічна психологія [16]
Вікова психологія [3]
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
УБС

Интернет реклама УБС
Головна » Файли » Психологія » Клінічна психологія

Дипломна робота "Реабілітація хворих на наркотичну залежність"
08.11.2009, 23:14

ЗМІСТ

ВСТУП...................................................................................................... 3

 

РОЗДІЛ 1.ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ РОЗПОВСЮДЖЕНОСТІ, ПЕРЕДУМОВ ВИНИКНЕННЯ ТА НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ НАРКОМАНІЇ.................................................................................................... 6

1.1. Історія виникнення та поширення наркотичних речовин................. 6

1.2. Поняття наркоманії та наркозалежності............................................ 14

1.3. Причини споживання наркоточних речовин.................................... 18

1.4. Аналіз групи факторів, що мають вплив на поширення наркоманії. 23

1.5. Негативні наслідки наркоманії........................................................... 29

1.5.1. Негативний вплив наркотиків на особистість............................ 29

1.5.2. Негативні суспільні наслідки наркоманії.................................... 35

1.6. Сучасний стан профілактики наркоманії в Україні

та її особливості................................................................................................. 37

 

РОЗДІЛ 2. РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА НАРКОМАНІЮ..................... 42

2.1. Особливості та основні принципи реабілітації наркозалежних

хворих................................................................................................................ 42

2.2. Методи психологічної реабілітації наркозалежних хворих............... 46

2.3.Методи соціально-психологічної реабілітації наркозалежних

хворих................................................................................................................ 60

 

РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ ПАТОПСИХОЛОГІЧНИХ ТА ПСИХОПАТОЛОГІЧНИХ СИМПТОМОКОМПЛЕКСІВ НАРКОЗАЛЕЖНИХ ХВОРИХ.......................... 75

3.1. Методи та процедура дослідження.................................................... 75

3.2. Результати дослідження..................................................................... 78

3.2.1. Клініко-соціальна характеристика хворих на опоїдну

наркоманію......................................................................................................... 78

3.2.2. Патопсихологічна характеристика розумової діяльності хворих на наркоманію......................................................................................................... 84

 

РОЗДІЛ 4. ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА ПРОГРАМА РЕАБІЛІТАЦІЇ НАРКОЗАЛЕЖНИХ ХВОРИХ НА З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДИКИ ХОЛОТРОПНОГО ДИХАННЯ.......................................................................................................... 91

4.1. Мета, методи та принципи проведення психотерапевтичної реабілітаційної програми............................................................................................................ 91

4.2. Зміст психотерапевтичної програми з використанням методики холотропного дихання...............................................................................................................

 

ВИСНОВОК............................................................................................. 94

 

ЛІТЕРАТУРА........................................................................................... 97

 

ДОДАТКИ......................................................................................................106


ВСТУП

 

Актуальність дослідження. Складна соціально-економічна ситуація, що спостерігається в Україні, зумовлює негативні тенденції, серед яких не останнє місце займає зростання зловживання наркотичними речовинами. Поширення серед молоді таких небезпечних явищ становить загрозу для здоров’я нації. У зв'язку з цим проведення заходів, спрямованих на попередження подальшого зросту наркоманій, розробка ефективних стратегій подолання залежностей є надзвичайно актуальними.

Аналіз стану вітчизняної наркології дає підстави вважати її зорієнтованою на біологічні методи лікування хімічних залежностей. Найчастіше допомога хворим на наркоманію обмежується проведенням детоксикації та звільненням їх від стану фізичної залежності. При такому підході поза увагою спеціалістів залишається той факт, що основні причини зловживання наркотиками мають психологічні витоки, а формування залежності супроводжується виникненням у хворого сильного психічного потягу, який деформує мотиваційну сферу, змінює інші підструктури особистості, негативно впливає на всі сфери його психічного життя. Психологічна корекція, психотерапія якщо і проводяться, то вважаються додатковими напрямами допомоги і не мають чітко визначеної мети, предмета, завдань, етапів. Психодіагностичні, психокорекційні, психотерапевтичні методи, якими користуються спеціалісти, працюючи з наркозалежними, запозичені з інших галузей психології, психіатрії, психотерапії і часто не відповідають специфіці розладів, характерних саме для залежності. Це призводить до неефективності психотерапевтичних та психокорекційних втручань.

Підвищення ефективності лікування осіб, залежних від наркотиків, потребує створення психокорекційних та реабілітаційних програм, основною метою яких повинна стати розробка стратегій формування нової особистості з адекватними формами реагування, соціально позитивними моделями поведінки. Однак побудова таких програм наштовхується на труднощі методичного та методологічного характеру. Відносно невелика, несистематизована кількість наукових праць, часто суперечливих, не дає достатньої бази для створення ефективних психокорекційних програм.

Психотерапевтичні та психосоціальні стратегії лікування залежностей в нашій країні тільки починають розвиватися, тому потребують ретельних досліджень, розробок. Особливої актуальності набуває визначення патопсихологічних симптомокомплексів, що виникають у різних психопатологічних станах і стадіях наркоманії; дослідження психологічних підструктур, які потребують психокорекційних впливів. Не менш важливім є визначення напрямів, етапів психокорекційної роботи, принципів побудови психокорекційних програм, створення ефективних програм психологічної корекції. Дотепер ці питання у вітчизняних дослідженнях практично не розроблені.

Мета дослідження – дослідити існуючі концепції, моделі та програми психологічної допомоги хворим на наркоманію з урахуванням динаміки патопсихологічних і психопатологічних симптомокомплексів наркотичної залежності.

Гіпотеза дослідження: хворі на наркоманію мають порушення окремих психічних процесів та інтелектуальної діяльності.

Завдання дослідження:

1. Виявити патопсихологічні симптомокомплекси наркотичної залежності в різних стадіях та психопатологічних станах, які потребують психокорекційних втручань.

2. З урахуванням патопсихологічних симптомокомплексів наркоманії, клінічних проявів хвороби підібрати програму психологічної корекції розладів особистості, що виникають як наслідок формування залежності.

Об`єкт дослідження - патопсихологічні симптомокомплекси наркотичної залежності в різних стадіях та психопатологічних станах.

Предмет дослідження - динаміка патопсихологічних симптомокомплексів наркоманії в різних стадіях та психопатологічних станах; можливості психологічної корекції їхньому подоланні.

Методи дослідження. Для вивчення особливостей розумової працездатності та окремих психічних процесів використовувалися такі методики: методика заучування 10 слів, коректурна проба Бурдона, методика Крепеліна, цифрові символи, методика виключення, методика роз`яснення переносного змісту прислів`їв та співвідношення їх з пояснювальними фразами, методика утворення простих аналогій. Для вивчення мотивації зловживання наркотиками нами була використана модифікована „Методика оцінки мотивів вживання наркотиків”, запропонована В. Ю. Зав'яловим. Для вивчення особистісних рис використовувалися: „Особистісний опитувальник Леонгарда-Шмішека”; „Особистісний диференціал”. Досліджено 50 хворих на наркоманію, які проходили обстеження та лікування й реабілітацію на базі Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру.

Теоретичне значення дослідження полягає в поглибленні уявлень про структуру, динаміку, механізми формування розладів особистості, що виникають як наслідок залежності від опіоїдів; у визначенні патопсихологічних симптомокомплексів наркотичної залежності; в обґрунтуванні провідної ролі психологічної допомоги в подоланні психічного потягу, в якій пріоритетними є методи психологічної корекції та реабілітації.

Практичне значення дослідження визначається можливістю використання набутих даних в практичній роботі з хворими на наркоманію та під час проведення психодіагностики, експертної оцінки та реабілітації як в умовах стаціонару, так і в умовах надання амбулаторної допомоги.

Надійність та достовірність результатів дослідження забезпечувалася теоретичним аналізом проблеми, відповідністю застосованих методів меті та завданням дослідження, репрезентативною вибіркою, сукупністю різноспрямованих методів дослідження, поєднанням якісного та кількісного аналізу одержаного матеріалу, використанням статистичних методів.

Категорія: Клінічна психологія | Додав: Марат
Переглядів: 2550 | Завантажень: 0 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 2.0/4
Всього коментарів: 5
5 Allekso  
0
как её скачать?
Відповідь: За консультацією щодо отримання даної роботи звертайтесь за телефоном 066 112 47 80

4 Анна...  
0
хорошая работа

3 Туся  
0
Эту работу можна посмотреть полностью????? sad sad sad sad

2 клара  
0
класс

1 настя  
0
Это очень хорошая работа, которая заслуживает внимания! ;)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Підтримуємо!
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • КМГО "Взаємодопомога вільних людей"
  • Конвертер валют
    КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
    Курс доллара НБУ курс доллара ПриватБанк курс доллара UniCredit курс доллара Альфа-банк курс доллара ВТБ курс доллара Дельта банк курс доллара Ощадбанк курс доллара Правэкс-Банк курс доллара Райффайзен Банк Аваль курс доллара Укрэксимбанк курс доллара Сбербанк России курс доллара
    КМГО "Взаємодопомога вільних людей" © 2024