Чоловік, який пролежав кілька днів у дворі Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру, помер сьогодні вранці, 2 липня.
25 червня чоловіка, який достроково звільнився з 69-ї Кременчуцької колонії, етапували до Кіровограда.
З останніх сил хворий на відкриту форму туберкульозу добрався до обласного центру, відшукав потрібний медичний заклад. Але у шпиталізації колишньому осудженому відмовили.
Петро Олійник, головний лікар протитуберкульозної лікарні, відправив хворого на відкриту форму туберкульозу за 20 кілометрів до обласного центру за… направленням. Про рухатися хворий не мав сил.
Як розповів «Гречці» Олег Ішков, волонтер громадської організації «Відкрите серце», кілька днів чоловік пролежав в дворі протитуберкульозної лікарні, допоки пацієнти лікарні не зв’язалися з представниками громадської організації.
«28 червня, на День Конституції ми приїхали і почали «бути у всі дзвони»: викликали швидку допомогу, зателефонували губернатору області. Швидку допомогу на територію лікарні не впустили, проте одразу госпіталізували хворого. Якби в лікарні відразу нормально до нього поставилися, надали необхідну медичну допомогу, почали його рятувати, хворий однозначно би вижив,» - впевнений Олег Ішков.
Тепер обставини трагедії розслідуватимуть правоохоронні органи.
"По факту не надання медичної допомоги хворому порушено кримінальне провадження", - повідомила «Гречці» Наталія Алексєєнко, речник прокуратури Кіровоградської області. Після смерті хворого призначено експертизу:
«Судово-медична експертиза має встановити причинно-наслідковий зв’язок між смертю пацієнта та ненадання йому медичної допомоги. У разі, якщо такий зв’язок буде встановленно, провадження перекваліфікують з частини першої 139-ї статті на частину 2-гу, де говориться про спричинення смерті або тяжких наслідків».
У разі, якщо провину лікарів буде доведено, виннних очікує від 3-х до 4-х років позбавлення волі.
Валерій Лебідь
|