Візит української делегації в Сочі для Росії завершився повним провалом сподівань.
Російський "медведик" не залякав українського "ведмедя" (фото news.mail.ru)
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі у Сочі з Президентом України Віктором Януковичем знову намагався відмовити Україну від підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Зустріч тривала понад п'ять годин, але українська сторона залишилася непохитною, пише
newsru.ua з посиланням на "КоммерсантЪ-Украина".
Незважаючи на те, що влада Росії неодноразово заявляла, що не сумнівається у підписанні угоди про асоціацію між Україною та ЄС, насправді Москва не залишає спроб переконати Київ і домовитися про вступ України у Митний союз.
Бесіда Путіна і Януковича в Сочі у форматі тет-а-тет, деталі якої тримають у суворій таємниці, тривала понад п'ять годин.
Увечері того ж дня делегації міністерств зовнішніх справ України і Росії на чолі з міністрами Леонідом Кожарою і Сергієм Лавровим зустрілися в Ростові-на-Дону. Дипломати поспілкувалися за вечерею, після чого провели разом майже увесь понеділок.
На порядку зустрічі міністрів було багато складних тем - від традиційних, пов'язаних із проблемами Чорноморського флоту і делімітацією Азово-Керченської акваторії, до відносно нових, що з'явилися після обстрілу російськими прикордонниками українського рибальського судна.
При цьому, навіть на тлі цих резонансних проблем головним на засіданні стало питання геополітичного вибору України. Лавров знову попередив Кожару, що Митний союз готується до підвищення мит для українських товарів у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Проте, роз'яснювальна робота, проведена главою МЗС РФ, не змінила думку української делегації. Кожара вдав, що не почув заяв-попереджень Лаврова про ускладнення торгівлі між Україною і Росією, і після зустрічі заявив, що очікує зворотного ефекту - збільшення економічної інтеграції сторін.
"Ми вважаємо, що в майбутньому буде цілком можливо і створення континентальної зони вільної торгівлі, яка би включала Україну, Росію, ЄС, країни Митного союзу і країни Європейської асоціації вільної торгівлі", - заявив український глава дипломатичного відомства.
Досягненням російської делегації стало хіба що офіційне визнання Кожари в тому, що підписання УА "несе деякі ризики" для української економіки - про це він заявив у ході спільної з Лавровим лекції для студентів Донського державного технічного університету.
"Дійсно, посилиться внутрішня конкуренція, сильно посиляться вимоги до виробників, але ми розглядаємо ці виклики, як здорові реформаторські виклики, які будуть сприяти певному перезапуску економіки, підвищення її конкурентоспроможності", - заявив Кожара.